İzmir Klima Bakımı
0541 577 5333

e&c klima izmir temizlik, bakım, servis | www.kombiklimaizmir.com

E&C Klima Teknik Servis olarak klima bakımının düzenli ve doğru yapılması gerekmektedir. Düzensiz ve yanlış yapılan klima bakım hizmetlerinin ileriki dönemlerde çıkabilecek daha büyük arızaların önlendiğini ve klimadan alınan verimin maksimum seviyeye çıkacağını ve klimanızın uzun ömürlü olacaktır.


Talebiniz doğrultusunda yapılan klima bakımı servis çalışmaları sırasında klimanız detaylı olarak incelenir, aksaklıklar tespit edildiği takdirde gerekli onarımlar yapılır. Konusunda uzman, profesyonel ve güvenilir ekibimiz öncelikle klimanın iç ve dış ünitelerindeki elektrik akımlarının ölçümünü yapar.


e&c klima izmir temizlik, bakım, servis | www.kombiklimaizmir.com

Klima bakımı esnasında elektrik kaçağı var mı, voltaj değerleri doğru mu, tespit edilir. Daha sonra iç üniteler genel olarak kontrol edilir; parçaları aşınmış mı, klimanın genel verimliliğini etkileyecek bir unsur var mı, incelenir. Ünitelerde bulunan elektronik kartlar kontrol edilir, boru hattının izolasyon kontrolleri yapılır, kablolar aşınmış mı teker teker incelenir.


Hava filtrelerinin temizliği yapılır ki genellikle bu temizlik esnasında klima ilacı ve basınçlı su kullanılır. İç ünite evoparatörü özel solüsyonlarla dezenfekte edilir, hava geçişinin ve ısı transferinin daha sağlıklı gerçekleşmesi adına gerekli işlemler yapılır. Dış ünitenin ısı transferini daha verimli yapması için kondenser temizliği yapılır. Klimadaki gaz seviyesi ölçümlenir, gerektiği takdirde ilave yapılır.


e&c klima izmir temizlik, bakım, servis | www.kombiklimaizmir.com

Klima bakımı en az yılda bir kez yapılmalıdır; bakım çalışmaları kullanıcıların akıllarına geldiği zaman değil, periyodik aralıklarla yapıldığı takdirde klimanın verimini arttıracak ve ömrünü uzatacaktır.
Eğer klima bakımı zamanında yapılmazsa maalesef cihazınızdan aldığınız verim düşer, sağlığınız olumsuz yönde etkilenir ve klima içerisinde biriken toz, kir ve partiküller sebebiyle bulunduğunuz ortama kötü kokular yayılır. Elektrik faturalarında ise yüksek rakamlarla karşılaşmak kaçınılmaz hale gelir, bakımı yapılmayan klimalar normal şartlara göre %40 oranında daha fazla elektrik harcamaktadır.


Duvar tipi klimalar, salon tipi klimalar, tavan tipi klimalar ve dış ünitesi olmayan portatif klimalar için servis taleplerinizi 0541 577 5333 numaramızı arayıp servis talebinde bulunabilirsiniz.


e&c izmir klima bakım temizlik teknik servis | www.kombiklimaizmir.com

Klima Bakımı Neden Yapılmalı

>> Klima arızalarının önüne geçebilmek için,
>> Enerji tasarrufu sağlamak için,
>> Fatura maliyetlerini azaltmak için,
>> Sağlığınız için,
>> Konfor ve güvenliğiniz için,
>> Temiz hava solumak ve hastalıklardan korunmak için,
>> Klimanın ömrünü uzatmak için,
>> Mevsimleri sorunsuzca geçirebilmek için klima bakımınızı yaptırmalısınız.